Kartais ašaros byra dažnai, gausiai, jų priežasties nesupranta nei ji pati, nei artimieji. Užplūsta didžiulis liūdesys, moteris jaučiasi nepasitikinti savimi, įsitempusi, pavargusi, nerami, prislėgta. 
Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet taip jaustis keletą dienų, net savaitę – dvi po gimdymo yra normalu. Ir dažniausiai ši savijauta (baby blues, motinystės melancholija) kaip staiga užėjo, taip staiga ir pranyksta. Tačiau reikia laiko išmokti daugybės visiškai naujų nežinomų dalykų, ir neretai nėra kam jų pamokyti. Daug bejėgiškumo, nerimo, abejonių, vienatvės. Reikia laiko įgyti pasitikėjimo savimi šioje naujoje situacijoje. Iškilus naujagimio priežiūros rūpesčiams “Gandro lizdo” akušerė konsultuoja ir teikia pagalbą Jūsų namuose, padeda įveikti pirmųjų maudynių jaudulį, įvertina pereinamąsias sveikatos būkles.

Abu tėvai gimus vaikeliui nebepriklauso tik vienas kitam, jų santykiai keisis, nes yra mažylis, kurio poreikiai tampa svarbiausi. Romantikos smarkiai sumažėja, o buities rūpesčių padaugėja. Naujos pareigos ne tik malonios, bet iššaukia ir daug nesusipratimų. Stenkitės būti pakantūs vienas kitam, kol prisitaikysite prie naujos padėties. Vyras turėtų suprasti, kad ir kaip nemalonu būtų, kad nuo šiol ne jis ir jo poreikiai  moteriai svarbiausi, o kūdikis. Bet kūdikis – ne konkurentas, o jūsų meilės vaisius, ne tik rūpestis, bet ir begalinis džiaugsmas. Raskite nors trumpų akimirkų pasikalbėti. Kai galite, užsiimkite kuo nors maloniu, išgerkite arbatos, pažiūrėkite filmą, pasivaikščiokite. Svarbiausia nepamirškite vienas kito, padėkite vienas kitam. Taip pamažu prisitaikysite ir nebegalėsite suprasti, kaip gyvenote dviese, be mažo jūsų stebuklo.

Atminkite, kad tėvai geriausiai jaučia savo vaiką ir intuityviai žino, kas jam geriausia. Jus mylintys aplinkiniai pataria iš visos širdies ir patirties. Galbūt net verta įsiklausyti, ką jie sako. Jei matysite, kad patarimai peržengia visas ribas, atvirai, nuoširdžiai, tik nepiktai pasikalbėkite, išsakykite, kaip jaučiatės. Na ir jei vistiek kils klausimų nebijokite ieškoti pagalbos, klauskite gandro.