Tėvai pradeda suvokti naująjį žmogų kaip savarankišką asmenybę, žinančią kažką apie gyvenimą, o naujagimiui svarbu, nes jis sušyla, apsėjamas motinos mikroflora, atsparia ligoninės patologiniams mikroorganizmams, pailsi. Pats, susirasdamas krūtį “iš viršaus”, pajunta taisyklingo žindimo požymius, ką vėliau stengiasi atkartoti. Svarbu, kad motina žinotų, kaip glausti kūdikį prie krūties, kad nebūtų traumuoti speneliai. Būtinai reikėtų prašyti, kad pirmuosius kūdikio žindymus stebėtų akušerė ir nurodytų teisingo žindymo požymius ir pataisytų netikslumus. Kartu su pirmuoju kūdikio prigludimu prie krūties, jis gauna krekenas, kuriose yra saugančios ir brandinančios jo organizmą medžiagas. Motina dėl hormonų, išsiskiriančių žindimo metu, poveikio apsaugoma nuo ankstyvo pogimdyminio kraujavimo ir pradedamas pieno gamybos procesas, atitinkantis kūdikio poreikius.

"Pasaulio Sveikatos organizacija" yra patvirtinusi pasaulinę visuomenės sveikatos rekomendaciją, kad siekiant užtikrinti kūdikių optimalų augimą, vystymąsi ir sveikatą, jie turėtų būti išimtinai žindomi pirmus šešis gyvenimo mėnesius. Išimtinis žindymas suprantamas toks kūdikių maitinimas, kai jiems duodamas tik motinos pienas, neprimaitinant kitais produktais ir neduodant gerti kitų skysčių, įskaitant vandenį, arbatas ir sultis. Sulaukus 6 mėnesių amžiaus kūdikiams turi būti pradėtas duoti maistingas papildomas maistas ir jie toliau žindomi iki 2 metų ar ilgiau.


Lietuvoje atlikti tyrimai metai iš metų rodo, jog žindymą inicijuoja gimdymo stacionare 98 proc. motinų. Per pirmuosius tris mėnesius žindyti kūdikį nustoja 34 proc. motinų. Kritiškiausias laikotarpis 1 – 4 mėnesiai, kai daugiausiai (po 9 -13 proc. kas mėnesį) motinų baigdavo kūdikio žindymą. Vėliau po ketvirto mėnesio kūdikį žindyti nustoja vos po 3 – 6 proc. motinų kas mėnesį. Apie septintą mėnesį nors kartą krūtimi maitinami 42 proc. kūdikių.

Tikimės, kad vis daugiau jaunų mamyčių yra žingeidžios, o iškilus klausimams, kaip sėkmingai maitinti savo kūdikį ieškos kvalifikuotos pagalbos.

“Gandro lizdas” siūlo individualias žindymo konsultacijas: